Kontakt

Město Planá nad Lužnicí

Přidání názoru ke článku 'Studie Zelené Vrchy'

Zpět na článek | Počet příspěvků: 10 | Poslední aktivita: 27.11.2017 09:10:41
Diskuse není přístupná.

Krásné

vložil: Michaela Harazinováčas: 27.10.2017 09:41:43Reagovat
Nemám slov... Je to nádherné a už se moc těším, až bude zrealizováno ;-) Za občana Plané a moje děti děkuji všem, kteří byli u zrodu tohoto krásného místa a podílejí se na jeho realizaci ....

komentář z facebookového profilu Planá nad Lužnicí - moje město

vložil: Marcela Klapováčas: 28.10.2017 19:49:04Reagovat
To všechno by mohlo být fajn, kdyby nebyl na Strkově takový nepříjemný zápach s kterým město nic nedělá. Žádný val, ani izolace zelení tohle neřeší. Kdo tam nebydlí, toho to nezajímá. Já bych se s dětma do takové oázy nevydala. Stačí, že jsou dny, kdy nemůžete doma ani otevřít okno, natož si posedět venku cca 400 metů od zdroje nepříjemného závanu. Proto mi to připadá, že je to spíše o tom, že na hovínko od psa dáme list a nad něj lavičku, kam ty nespokojené posadíme.

Re: komentář z facebookového profilu Planá nad Lužnicí - moje město

vložil: Pavel Kubecčas: 14.11.2017 15:39:48Reagovat
Naprosto souhlasím!

Zápach

vložil: Petr Šafratačas: 6.11.2017 14:54:19Reagovat
Dobrý den, zcela souhlasím s příspěvkem níže. Také nevěří tomu, že pokud bude val, tak se zápach nebude šířit. Opravdu se kolikrát nedá otevřít okno a větrat, natož posedět na terase... Je jedno, jestli v zimě nebo v létě. Val podle mne nic nevyřeší a kachňárna bude smrdět dál!

Zápach to neřeší-jinak pěkné

vložil: Petr Böhmčas: 9.11.2017 18:53:05Reagovat
Studie je to pěkná, jen by to chtělo těm lidem a dětem domalovat plynové masky, aby se tam všichni nepozvraceli zápachem z kachní farmy. Dle mého to původní záměr neřeší,kopce jsou nízké a ty vzrostlé stromy tam budou za několik desítek let.Takže obyvatelé této lokality budou mít sice krásný park,ale zápachu se nezbaví.

Kopce proti zápachu, za kolik miliónů?

vložil: Jiří Ranglčas: 13.11.2017 21:52:05Reagovat
Myšlenka projektu Zelené vrchy vznikla na základě stížností obyvatel na nesnesitelný zápach šířící se z kachní farmy, která je v těsném sousedství sídliště Nad Hejtmanem. Zvýšený terén a další izolační zeleň má prý zabránit průniku nesnesitelného zápachu. Tomu věří radní našeho města. Video zobrazuje idylické místo pro celorodinnou rekreaci s rozhlednou na nekonečnou přírodu. Realita je ale úplně jiná! Pozemek, kde má nový park vzniknout, je v přímém sousedství intenzivního chovu kachen, který přináší neúnosné znečišťování okolí a to jak ovzduší, tak vodní plochy rybníka Hejtman. Před realizací takto drahého projektu je třeba vyřešit všechny zdroje znečištění zejména s majitelem kachní farmy, případně s orgány životního prostředí!
U zveřejněné studie mi schází předběžný rozpočet celého projektu (5 mil Kč je návrh rozpočtu na příští rok) a parkovací plocha pro návštěvníky.

Investice jinam

vložil: Iveta Svobodováčas: 14.11.2017 06:27:53Reagovat
Myslím, že jsou důležitější priority v Plané nad Lužnicí. Staré komunistické osvětlení už opravdu nestačí a je ostudou celého města.

Priority našich radních v této části Strkova

vložil: Zdeněk Žaludčas: 14.11.2017 09:50:33Reagovat
Naši radní by si měli říci mezi sebou a pak také veřejnosti sdělit, jaké jsou jejich priority v této části Strkova. Ještě než vznikla předložená studie, byla na místě kachňárna a zápach z ní, který obtěžoval a obtěžuje obyvatele této lokality. Pro lidi, kteří tu žijí, existují dvě otázky: jak bude vyřešen zápach a jak bude využit prostor mezi lipovou alejí a stavebními parcelami.
Radní se projevili jako diletanti v tom, že si neobjednali žádnou rozptylovou studii a odborný posudek ovzduší. Místo toho tvrdí, že zápach bude rozptýlen vysokým hliněným valem, který bude osázen zelení. Koncepce valu se nyní změnila na zelené pahorky či vrchy. Ale bude tento ozeleněný pruh krajiny (park) opravud zabraňovat šíření pachu? A nebude sám tímto zápachem zamořen? Jinými slovy: bude zde zeleň fungovat jako odstraňovač zápachu?
Až když bude vyřešen problém zápachu v teoretické rovině, může ho šikovný projektant kombinovat v rámci studie, kde už bude dbát také na rekreační a estetické funkce této oblasti.
Ale do parku, který bude zapáchat, lidé obvykle nechodí, to by si radní měli uvědomit.

Přeji si, aby se peníze připravené naším městem na Zelené vrchy vynaložily efektivně, tedy aby zmizel zápach a park byl hojně navštěvován, tj. aby se peníze nepřelily do kapes zkušených bagristů a zahradních architektů bez užitku široké veřejnosti.

Pokud by mělo jít o stavbu, která bude jen efektně představena a nabídnuta k užívání, ale kterou lidé spíše jen proběhnou kvůli zápachu, pak bych dokázal připomenout jiná místa, kudy lidé chtějí či dokonce potřebují chodit, ale jde to jen obtížně: chodník podél E 55 od Normy k mostu, propustek pod tratí a rozblácené cesty k němu vedoucí, chybějící chodníky v lokalitě na Soukeníku, horní (tedy západní) přístup ke skautské klubovně, plánovaná cyklostezka/chodník podél Lužnice směrem na Černou, zničené chodníky na plánském ostrově, chybějící přechody na ulici Strkovská, chybějící chodníky v lokalitě Nad Hejtmanem, to vše také s veřejným osvětlením.
Je sice efektní zatroubit na lesnice, pronést proslov a přestřihnout pásku u nového parku, ale v našem městě je celá řada lokalit, kde se lidé potřebují pohybovat a jde to opravdu jen obtížně nebo s rizikem, že vás někdo přejede...
Abych to shrnul a vrátil se na začátek: jaké jsou vlastně priority našich radních v této části Strkova?

Co vlastně řešíme? Smrad nebo hřiště?

vložil: Pavel Kubecčas: 14.11.2017 15:36:29Reagovat
Co bylo na začátku? Smrad. Chceme stěnu proti smradu nebo park? Oboje není logicky možné. Pokud to má být proti smradu, pak si postavíme přímo ke zdroji smradu park. Jestliže nám vadí smrad po 200 a více metrech, bude nám o to více vadit u zdroje. Takže nejdříve vyřešme problém se smradem a potom uvažujme, jestli tu postavíme hřiště. Není logické stavět hřiště v místě smradu. Pokud stavíme val proti smradu, máme k dispozici nějakou studii, že to pomůže zabránit jeho šíření? Už teď je tam docela velká hromada hlíny a změnilo se něco? A především neměl by řešit smrad jeho původce tj. vlastník kachňárny? Pokud budu na svém pozemku způsobovat např. velký hluk, postaví kolem mého pozemku město např. protihlukovou stěnu?

Názory na park

vložil: Marcela Štípkováčas: 27.11.2017 09:10:41Reagovat
Souhlasím s názorem, který napsal pan Kubec: zápach musí řešit jeho původce. A já dodávám, že vedení města má sestavit odborně formulovanou stížnost a s pomocí organizací k tomu zřízených (veterinární správa, stavební úřad …..) vyvíjet na provozovatele farmy tlak, aby došlo k nápravě situace. Neboť dříve před několika lety problém se zápachem nebyl a není tedy důvod, aby dnes tomu bylo jinak. Ale toto se neděje, problém se stále jaksi obchází a pozornost obyvatel je směřována jinam a ne k jádru věci v této lokalitě.
Park by vlastně ani nemusel vzniknout, nebýt zápachu. Mohla by zde dál být typická vlhká louka, výhled na rybník Hejtman a revitalizovaná lipová alej lákající k procházce. Jistě by to bylo levnější. Ale nápad byl vedením města odsouhlasen a já jej nechci vysloveně kritizovat, jen si myslím, že se věc měla řešit jinak.
K samotné vizi parku: video je poutavé a hezky provedené, projektantům Ateliéru Krejčiříkovi.r.o nelze upřít snahu vytvořit hezké dílo. Zda park do lokality zapadne, rozhodne až vlastní realizace, která může být od zjednodušujícího videa dost rozdílná. Např. v projektu stále vidím nadzemní elektrické vedení, které bude vzhled limitovat, bude třeba postarat se o drobný mobiliář – lavičky, odpadkové koše, sáčky pro pejskaře, také by zde mohly být osazeny informační cedule týkající se vysazených rostlin (tak jako je tomu v aleji u ptactva), je třeba vzít v úvahu i vandalismus, který bude zvyšovat nároky na údržbu. Mrzí mě, že park musí mít tak vysoké umělé valy, které zcela zakrývají krásnou lipovou alej, kterou naši předci budovali jako spojovací krajinný prvek. Teď je pohledově zcela zakryta, je to škoda. Nebýt zápachu, mohl park být nižší, lépe zapadnout do jihočeské krajiny a ne být poněkud ztechnizovanou záležitostí.
A poslední věc: ať už park bude vypadat jakkoliv, hlavně ať je zbudován rychle. Protože současná situace, kdy je podél aleje v podstatě skládka, je zcela neúnosná. To přijede firemní nebo soukromá dodávka či tatrovka, složí to, co někomu přebývá a s koly plnými bahna se projede po celém Strkově. Nemá cenu čekat, až se lokalita obestaví, to by nikdy nic nevzniklo.
Závěrečný účet města za rok 2017
více
Rozpočtová opatření na rok 2018 č. 28-39
více
Rozpočtová opatření č. 29 až č. 39
více
Rozpočtové opatření č. 28
více
Hospodaření města k 30.4.2018
více
Veřejná vyhláška -oznámení o zahájení spol.řízení -teplovod
více
Smlouva o poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Smlouva o poskytnutí příspěvku - Sportovní klub tenisu
více
Zveřejnění záměru na prodej části pozemku p.č. 2053/158
více
Zveřejnění záměru na prodej pozemků p.č. 2053/156 a část 2053/158
více
Zveřejnění záměru na prodej pozemku p.č.2053-181
více
Zveřejnění záměru na prodej pozemku p.č. 2053/167
více
usnesení z 22. zastupitelstva města, konané dne 28.5.2018
více
Výzva k podání nabídek na úpravu zastávky MHD ul.Okružní-bytovky
Jedná se o úpravu zastávky ,,Bytovky“ na potřebné parametry, přičemž bude podle požadavku objednatele zachováno umístění zastávky v zálivu. Bude také proveden přístřešek MHD.
více
Žádost doručená 31.5.2018
více
Usnesení č. 101 z RM, konané dne 16.5.2018
více
Usnesení č. 100 z RM, konané dne 2.5.2018
více
Oznámení o zamýšleném převodu - Státní pozemkový úřad
více
OZV č. 2/2018 - požární řád města
více
OZV č. 2/2018
, kterou se vydává požární řád obce
více
Usnesení č. 99 z RM, konané dne 23.4.2018
více
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 26.6.2018 - Ve skobě, Višňová č.p. 906
více
Nové webové stránky
více
Dražební vyhláška - Berka Zdeněk
více
Oznámení o svolání 39. valné hromady
více
98.RM konaná dne 18.4.2018
více
Závěrečný účet Svazku obcí mikroregionu Táborsko za rok 2017
více
Rozpočtová opatření č. 21 až č. 27
více
Hospodaření města k 31.3.2018
více
97. RM konaná dne 11.4.2018
více
96. RM konaná dne 4.4.2018
více
Rozpočtové opatření č. 1/2018 Svazku obcí mikroregionu Táborsko
více
Uzavírka ulice "Košická"
více
Rozpočtová opatření č. 1 až č. 20
více
Hospodaření města k 28.2.2018
více
Hospodaření města k 31.1.2018
více
Hospodaření města k 31.12.2017
více
Obecně závazná vyhláška č. 1/2018
kterou se mění OZV č. 6/2017 o regulaci používání zábavní pyrotechniky a o nočním klidu
více
Žádost doručená 9.2.2018
více
90. RM konaná dne 24.1.2018
více
89. RM konaná den 10.1.2018
více
88. RM konaná dne 28.12.2017
více
Rozpočtová opatření č. 107 až č. 147
více
Žádost doručená 7.1.2018
více
Střednědobý rozpočtový výhled města do roku 2023
více
Rozpočet na rok 2018 a střednědobý výhled
více
Rozpočet na rok 2018
více
Hospodaření města k 30.11.2017
více
Rozpočet - Svazek obcí mikroregionu Táborsko
více
Termín splatnosti místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu
více
Kalkulace ceny tepla na rok 2018
více
Obecně závazná vyhláška č. 6/2017
o regulaci používání zábavní pyrotechniky a o nočním klidu
více
Obecně závazná vyhláška č. 5/2017
kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 3/2017 o místních poplatcích
více
Plán výstav v Galerii FARA pro rok 2018
více
Hospodaření města k 31.10.2017
více
Rozpočtová opatření č. 93 až č. 106
více
Žádost doručená dne 23.10.2017
více
Rozpočtová opatření č. 81 až č. 92
více
Rozpočtová opatření č. 79 až č. 80
více
84. RM konaná dne 8.11.2017
více
83. RM konaná dne 31.10.2017
více
82. RM konaná dne 18.10.2017
více
Hospodaření města k 30.9.2017
více
Volba prezidenta_12. - 13. 1. a 26. - 27. 1. 2018
více
Studie Zelené Vrchy
více
Zápis sportovní komise 2017
více
Rozpočtová opatření č. 65 až č. 78
více
80. RM konaná dne 20.9.2017
více
Hospodaření města k 31.8.2017
více
79. RM konaná dne 30.8.2017
více
Hospodaření města k 31.7.2017
více
Rozpočtová opatření č. 57 až č. 64
více
18. ZM konané dne 9. 8. 2017
více
Hospodaření města k 30.6.2017
více
Rozpočtová opatření č. 51 až č. 56
více
78. RM konaná dne 11. 8. 2017
více
Základní informace
více
77. RM konaná dne 26. 7. 2017
více
17. ZM konané dne 19. 7. 2017
více
Hospodaření města k 31.5.2017
více
76. RM konaná dne 12. 7. 2017
více
75. RM konaná dne 28. 6. 2017
více
Rozpočtová opatření č. 40 až č. 50
více
74. RM konaná dne 14. 6. 2017
více
Oznámení o zveřejnění dokumentů k rozpočtovému procesu
více
16. ZM konané dne 5. 6. 2017
více
Závěrečný účet za rok 2016_Svazek obcí mikroregionu Táborsko
více
Závěrečný účet za rok 2016
více
Rozpočtová opatření č. 28 až č. 39
více
Rozpočtová opatření č. 26 až č. 27
více
73. RM konaná dne 7.6.2017
více
72. RM konaná dne 24.5.2017
více
71. RM konaná dne 10. 5. 2017
více
OZV č.4/2017
o regulaci používání zábavní pyrotechniky a o nočním klidu
více
Žádost doručená dne 23. 3. 2017
více
Žádost doručena dne 30. 1. 2017
více
Žádost doručena dne 5. 1. 2017
více
Vnitřní směrnice č. 1/ 2014 včetně změny č. 1
upravující zadávání veřejných zakázek malého rozsahu
více

neděle 24.6.2018
den: 20°C
noc: 10°C
pondělí 25.6.2018
den: 21°C
noc: 11°C
úterý 26.6.2018
den: 23°C
noc: 11°C