Turistika
ikona článku

Turistické cíle v Plané nad Lužnicí

Velká turistická mapa


 V mapě jsou vyznačeny cyklotrasy i turistické trasy. Vyhledávání umožňuje hledat v mapách sídla, ulice, čísla popisná. V mapě můžete také plánovat trasy i odměřovat vzdálenosti .

       

Turistické cíle v okolíTuristické cíle v okolí - Maršovský potok

Turistické cíle v okolí

Maršovský potok

 Fotografie Maršovského potoka - pěší turistika kolem řeky Lužnice, směr Ústrašice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Turistické cíle v okolí

řeka Lužnice zajímavé informace zde

Pramení v Rakousku na západním svahu Aichelbergu v Novohradských horách nedaleko města Gmünd v nadmořské výšce 920 m. Původní, často meandrující a neupravované koryto řeky mezi obcemi Stará Hlína a Majdalena je i se svým okolím dnes známé jako přírodní rezervace Meandry Lužnice. Dále pokračuje Lužnice kolem města Třeboň pod názvem Stará řeka, protéká stejnojmennou rezervací a za ní napájí největší český rybník Rožmberk. Pod jeho 11 metrů vysokou hrází, kde je dodnes v provozu elektrárna z roku 1920, proudí Lužnice převážně regulovaným korytem hustěji osídlenou krajinou do Veselí nad Lužnicí, dále protéká historickým městem Soběslav a naším městem Planá nad Lužnicí. U Sezimova Ústí se údolí řeky prohlubuje a k toku se přibližují lesy. Na skalnatém ostrohu, při ústí potoka Tismenice, leží město s husitskou tradicí, pojmenované podle Biblické hory Tábor, s městskou památkovou rezervací a poutním místem Klokoty, dominantou na vysoké stráni nad řekou. Spád Lužnice se od Tábora zvyšuje a v řečišti přibývají kameny. U obce Stádlec spojuje oba břehy toku jediný dochovaný řetězový most v Čechách, postavený v polovině 19.století Vojtěchem Lennou podle návrhu Bohuslava Schnircha u Podolska na Vltavě a přemístěný na Lužnici při stavbě Orlické přehrady. Na skalnatém srázu nad řekou leží historické lázně Bechyně s renesančním zámkem ze 16.století a železničním a silničním železobetonovým mostem „Duha“, z roku 1926, překlenující údolí řeky ve výšce 50 metrů nad hladinou. Pod Bechyní se hluboké údolí otevírá a poslední kilometry protéká Lužnice otevřenou lučinatou krajinou. V Kolodějích končí svou pouť ve vzduté hladině vyrovnávací nádrže Kořensko na Vltavě.

Vodácké hodnocení - zde

Kilometráž řeky Lužnice zde...

Řeka Lužnice v Plané nad Lužnicí...

Turistické cíle v okolí

Turistické cíle v okolí

Turistické cíle v okolíTuristické cíle v okolí

 

 

 

 

 

 

 

PTuristické cíle v okolířírodní památka

Ostrov Markéta

Více informací zde

 

 

 

 

Turistické cíle v okolí

Lipová alej

Významný krajinný prvek 

Zámecký park v Plané nad Lužnicí  o výměře 49 192 m2. Obnova zámeckého parku zde...Turistické cíle v Plané nad Lužnicí

Lipová alej navazující na zámecký park.

 

 

Turovecký les

Přírodní park Turovecký les

Směrem kolem Strkovského rybníka se dostanete k přírodnímu parku Turovecký les, který má rozlohu 20,3 km² a rozkládá se na ploché pahorkatině v povodí Lužnice. Jedná se o přírodní zalesněný park se zpevněnou komunikací - vhodné i pro cykloturistiku.

Mapa zdeTuristické cíle v okolí

 

 

 

Klub českých turistů - doporučené pěší výlety na Táborsku

 

 

 

   Portál Jižních Čech


      

logo_jizni_cechy_bar.jpg