ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Turistika
ikona článku

Turistické cíle v Plané nad Lužnicí

Velká turistická mapa


 V mapě jsou vyznačeny cyklotrasy i turistické trasy. Vyhledávání umožňuje hledat v mapách sídla, ulice, čísla popisná. V mapě můžete také plánovat trasy i odměřovat vzdálenosti .

       

Turistické cíle v okolí - mapaTuristické cíle v okolí - Maršovský potok

Turistické cíle v okolí - Maršovský potok

Maršovský potok

 Fotografie Maršovského potoka - pěší turistika kolem řeky Lužnice, směr Ústrašice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 foto kanoe

řeka Lužnice zajímavé informace zde

Pramení v Rakousku na západním svahu Aichelbergu v Novohradských horách nedaleko města Gmünd v nadmořské výšce 920 m. Původní, často meandrující a neupravované koryto řeky mezi obcemi Stará Hlína a Majdalena je i se svým okolím dnes známé jako přírodní rezervace Meandry Lužnice. Dále pokračuje Lužnice kolem města Třeboň pod názvem Stará řeka, protéká stejnojmennou rezervací a za ní napájí největší český rybník Rožmberk. Pod jeho 11 metrů vysokou hrází, kde je dodnes v provozu elektrárna z roku 1920, proudí Lužnice převážně regulovaným korytem hustěji osídlenou krajinou do Veselí nad Lužnicí, dále protéká historickým městem Soběslav a naším městem Planá nad Lužnicí. U Sezimova Ústí se údolí řeky prohlubuje a k toku se přibližují lesy. Na skalnatém ostrohu, při ústí potoka Tismenice, leží město s husitskou tradicí, pojmenované podle Biblické hory Tábor, s městskou památkovou rezervací a poutním místem Klokoty, dominantou na vysoké stráni nad řekou. Spád Lužnice se od Tábora zvyšuje a v řečišti přibývají kameny. U obce Stádlec spojuje oba břehy toku jediný dochovaný řetězový most v Čechách, postavený v polovině 19.století Vojtěchem Lennou podle návrhu Bohuslava Schnircha u Podolska na Vltavě a přemístěný na Lužnici při stavbě Orlické přehrady. Na skalnatém srázu nad řekou leží historické lázně Bechyně s renesančním zámkem ze 16.století a železničním a silničním železobetonovým mostem „Duha“, z roku 1926, překlenující údolí řeky ve výšce 50 metrů nad hladinou. Pod Bechyní se hluboké údolí otevírá a poslední kilometry protéká Lužnice otevřenou lučinatou krajinou. V Kolodějích končí svou pouť ve vzduté hladině vyrovnávací nádrže Kořensko na Vltavě.

Vodácké hodnocení - zde

Kilometráž řeky Lužnice zde...

Řeka Lužnice v Plané nad Lužnicí...

foto řeky Lužnice

foto řeky Lužnice

foto řeky Lužnicefoto řeky Lužnice

 

 

 

 

 

 

 

PFoto ostrov Markétařírodní památka

Ostrov Markéta

Více informací zde

 

 

 

 

foto zámecký park

Lipová alej

Významný krajinný prvek 

Zámecký park v Plané nad Lužnicí  o výměře 49 192 m2. Obnova zámeckého parku zde...Turistické cíle v Plané nad Lužnicí

Lipová alej navazující na zámecký park.

 

 

Turovecký les

Přírodní park Turovecký les

Směrem kolem Strkovského rybníka se dostanete k přírodnímu parku Turovecký les, který má rozlohu 20,3 km² a rozkládá se na ploché pahorkatině v povodí Lužnice. Jedná se o přírodní zalesněný park se zpevněnou komunikací - vhodné i pro cykloturistiku.

Mapa zdeTuristické cíle v okolí

 

 

 

Klub českých turistů - doporučené pěší výlety na Táborsku

 

 

 

   Portál Jižních Čech


      

logo_jizni_cechy_bar.jpg