ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Mateřské centrum

Mateřské centrum Kopretina

 

Mateřské centrum Kopretina - fotoMC KOPRETINA

 


Mateřské centrum je dobrovolné „sdružení“, kde se scházejí maminky, aby si popovídaly, vyměnily zkušenosti, třeba našly nové kamarádky nebo se i něco nového přiučily a dostaly se tak alespoň na chvilku z každodenního kolotoče mateřské „dovolené“. Naše děti si tak mohou pohrát s novými hračkami, v předškolkovském věku se učí poznávat hru s ostatními dětmi stejného věku a alespoň trochu se tím připravit na pobyt ve školce. Naše MC není zapsáno v síti mateřských center. Nemáme své vlastní prostory a nesháníme si sponzory. Naším jediným sponzorem, kterému jsme tímto velmi vděčné, je Město Planá nad Lužnicí. Náklady přesahující dar od města si hradíme sami. Maminky si setkávání a různé akce pořádají samy a to zcela bezúplatně, tzn. zcela zdarma. Do chodu centra a pořádání akcí se tak může zapojit každá maminka. Naše setkávání není zpoplatněno, není podmíněno účastí. Je tedy jen na samotné mamince, zda má čas a chuť zrovna to které úterý centrum navštívit.

Rády bychom viděly naše MC jako místo, kde maminky najdou psychickou podporu v nelehkém „sžívání se“ s mateřskou dovolenou, kde si maminky navzájem pomohou a poradí, a kde si naše děti rády vyhrají. Pokud budeme mezi sebou komunikovat, hodně se ptát, odložíme stud a předsudky, budeme se navzájem respektovat, pak věřím, že se nám to společně podaří. Proto neváhejte a přijďte mezi nás!
Scházíme se každé pondělí od 8,30 do 11.00 hod v nově zrekonstruované faře. Nemusíte chodit na čas, většinou se scházíme kolem deváté hodiny – dle ranní aktivity našich dětí. 

 Kontakt - Martina Prokešová, F. Doubek, 720425147