Kontakt

Město Planá nad Lužnicí

Mateřské centrum

Mateřské centrum Kopretina

 

Mateřské centrum KopretinaMC KOPRETINA

 


Mateřské centrum je dobrovolné „sdružení“, kde se scházejí maminky, aby si popovídaly, vyměnily zkušenosti, třeba našly nové kamarádky nebo se i něco nového přiučily a dostaly se tak alespoň na chvilku z každodenního kolotoče mateřské „dovolené“. Naše děti si tak mohou pohrát s novými hračkami, v předškolkovském věku se učí poznávat hru s ostatními dětmi stejného věku a alespoň trochu se tím připravit na pobyt ve školce. Naše MC není zapsáno v síti mateřských center. Nemáme své vlastní prostory a nesháníme si sponzory. Naším jediným sponzorem, kterému jsme tímto velmi vděčné, je Město Planá nad Lužnicí. Náklady přesahující dar od města si hradíme sami. Maminky si setkávání a různé akce pořádají samy a to zcela bezúplatně, tzn. zcela zdarma. Do chodu centra a pořádání akcí se tak může zapojit každá maminka. Naše setkávání není zpoplatněno, není podmíněno účastí. Je tedy jen na samotné mamince, zda má čas a chuť zrovna to které úterý centrum navštívit.

Rády bychom viděly naše MC jako místo, kde maminky najdou psychickou podporu v nelehkém „sžívání se“ s mateřskou dovolenou, kde si maminky navzájem pomohou a poradí, a kde si naše děti rády vyhrají. Pokud budeme mezi sebou komunikovat, hodně se ptát, odložíme stud a předsudky, budeme se navzájem respektovat, pak věřím, že se nám to společně podaří. Proto neváhejte a přijďte mezi nás!
Scházíme se každé pondělí od 8,30 do 11.00 hod v nově zrekonstruované faře. Nemusíte chodit na čas, většinou se scházíme kolem deváté hodiny – dle ranní aktivity našich dětí. 

 Kontakt - Martina Prokešová, F. Doubek, 720425147